پیام رئیس انجمن

« مدیریت جهادی لازمه توسعه و پیشرفت کشور »

 

خداوند متعال را شاکریم که فرصتی دوباره فراهم نمود تا برای پنجمین سال متوالی بتوانیم به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل نماییم و در جهت اهداف ملی و پیروزی و سربلندی کشورمان گامی دیگر برداریم.

مفتخریم که امسال نیز همانند سالیان گذشته و به منظور هم افزایی و همبستگی قوای سه گانه کشور در جهت به کارگیری مدیریت جهادی در تمام عرصه های مدیریتی و سازندگی کشور، میزبان شما مدیران و فرماندهان بزرگوار در پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی در 24 دی ماه 1397 در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما می باشیم.

با عنایت به فرموده مقام معظم رهبری، تنها راه خروج از مشکلات کشور، به کارگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی است. اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می تواند اقتصاد کشور را با تکیه بر عوامل درونزای تولید نظیر خودکفایی در فرایندهای تولید، بکارگیری اقتصاد دانش بنیان و استفاده از درآمدهای واقعی، شرایطی را فراهم آورد تا رشد و پویایی مستمر و دائمی بر اقتصاد کشور حاکم گردد. به عبارتی، اقتصاد مقاومتی مکتب اقتصادی نظام در شرایط تحریم و پسا تحریم است. بدون شک یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی می باشد. جامعه ما در شرایط کنونی، بیش از هرچیز نیاز به روحیه جهادی و تقویت و ترویج فرهنگ جهادی دوران دفاع مقدس دارد. اگر کشور ما در دوران جنگ، در پرتو مدیریت جهادی پیروز شد، امروز نیز می توان با به کارگیری فرهنگ جهادی و ارجحیت دادن منافع ملی بر منافع فردی، حماسه اقتصادی خلق کرد. اگر مدیریت جهادی یا همان کار و تلاش با نیت الهی و مبتنی بر علم و درایت حاکم باشد، مشکلات کشور، چه در شرایط تحریم، و چه در شرایط پس از تحریم،  قابل حل است و کشور حرکت رو به جلو را ادامه خواهد داد. لذا در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و در جهت شکوفایی اقتصاد ملی و اجرای اقتصاد مقاومتی، بایستی تمامی قوای کشور به پا خاسته و با عزمی جهادی موجبات رشد سیاسی و اقتصادی کشور را فراهم سازند.

بر همین اساس، بر آن شدیم تا در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی در جامعه، به عنوان گامی مؤثر، با برگزاری پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی با شعار مدیریت جهادی لازمه توسعه و پیشرفت کشور آغاز گر یک حرکت ملی باشیم. از برکات برگزاری چهار دوره همایش ملی مدیریت جهادی، تشکیل انجمن مدیریت جهادی کشور می باشد. امید است در این همایش در کنار همه بزرگان و مدیران برجسته کشور حلقه اتحاد محکم تر و عظیم تری برای آبادانی و سربلندی سرزمین پر افتخار ایران بنا کنیم و بتوانیم میزبانی شایسته برای تمامی عزیزان باشیم.

 

کاوه پزشک

 

لینکهای مفید